Robert Was

YMAA Polska powstała w 1986 roku po pierwszej wizycie dr Yang Jwing-Minga w Polsce. Była to pierwsza szkoła YMAA poza granicami USA.

Robert Wąs urodził się 24.04.1969 w Krakowie. Rozpoczął swój trening sztuk walk w wieku 15 od Judo. W wieku 15 lat zaczął ćwiczyć Gongfu (Kung Fu) Chang Quan i Taiji 24 i 48 Postaw. W tym samym czasie uczył się stylu Długiej Pięści z książki dr Yanga Shaolin Długa Pięść Kung Fu. Dwa lata później dr Yang po raz pierwszy przyjechał do Polski ustanawiając Kwaterę Główną YMAA w Tychach. Od tego czasu Robert poświęcił się treningowi Długiej Pięści (Chang Chuan), Białego Żurawia i Taijiquan stylu Yang z przekazu Dr Yang Jwing-Minga.

W 1989 roku ukończył kurs instruktorski ze specjalnością Gongfu i założył Tymczasową Szkołę YMAA w Krakowie. Po uzyskaniu stopnia asystenta instruktora Shaolin w roku 1996 jego szkoła w Krakowie zyskała status oficjalnego oddziału YMAA. W 1999 został wybrany i nominowany na prezydenta Wschodnioeuropejskiej Kwatery Głównej YMAA. W roku 2000 uzyskał stopień asystenta instruktora Taiji. Ukończył swój stopień Instruktora Shaolin w roku 2004, a 2008 Instruktora Taiji. Oprócz Shaolin i Taiji, Robert Wąs jest również asystentem instruktora YMAA Qigong i Qin Na.

Począwszy od 1991 roku, kiedy to Robert spotkał Dr Yang Jwing-Minga po raz pierwszy, przez wszystkie te lata trenował pod jego okiem. Wielokrotne podróżował do Kwatery Głównej w Bostonie i innych krajów (Francji, Węgier, Portugalii, Afryki Południowej) ucząc się bezpośrednio od dr Yanga. Wielkim wyróżnieniem dla niego było spotkanie i możliwość nauki od Wielkiego Mistrza Li Mao-Chinga, nauczyciela stylu Długiej Pięści dr Yanga oraz zaproszenie i dwukrotnie goszczenie go w Polsce. Robert uczył się również od innych mistrzów Gongfu jak Chang Shan (styl Chang Chuan) czy Liang Shou-Yu (styl Chen Taiji, Bagua i Qigong).

W 1997 zachęcony przez dr Yanga Robert założył Wydawnictwo YMAA w Polsce. Zaczął tłumaczyć i wydawać książki i materiały szkoleniowe wideo na temat sztuk walki. Zorganizował dziesiątki seminariów, spotkań, warsztatów, obozów. W latach 2001, 2003 i 2006 był organizatorem obozów międzynarodowych YMAA w Polsce. Prowadził seminaria i szkolenia w Polsce, Węgrzech, Holandii, Włoszech, Portugalii, Irlandii, Anglii i Iranie.

YMAA Poland

W swoim rodzinnym mieście Krakowie prowadzi zajęcia z zakresu Taijiquan stylu Yang, Shaolin Długiej Pięści, Białego Żurawia i San Shaou (wolnej walki).

Naucza również Qin Na, Qigong, obrony przed nożem oraz posługiwania się kilkoma rodzajami broni (kijem, szablą i mieczem itp.). Co roku organizuje dwa obozy, letni (9 dni) i zimowy (7 dni) w Polsce.
Więcej informacji na temat zajęć, warsztatów i obozów na stronie www.ymaa.net lub www.ymaa.pl
Pierwsze zajęcia gratis. Przyjdź i zobacz czy tego właśnie szukasz.

YMAA Polska posiada swoje oddziały/filie w kilkunastu miastach: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Kraków, Warszawa, Wrocław, Bełchatów, Białystok, Gorzów Wlkp. Katowice i Olsztyn.

Więcej informacji na temat innych szkół na stronach www.ymaa.net lub www.ymaa.pl
Kontakt email [email protected]
Telefon +48 12 3764860
Fax +48 12 3764861